Ana sayfa    |     Hakkında    |    Dental Fotograf   |    Kurslar - seminerler  |      Sanat      |     İletişim        |      E-mail  
     

 
       Ömer Engin  
     

1956 yılında Ankara'da doğdu. Kabataş Erkek Lisesinin ardından 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Diş hekimliğinin yanında 1984 yılında akupunktur çalışmalarına başladı. Sağlık Bakanlığı Akupunktur Programı çerçevesinde Edirne Tıp Fakültesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden sonra Yeditepe Üniversitesi Akupunktur Eğitimi Sertifika Programında ders vermektedir. Halen diş hekimi Şükran Engin ile kurduğu SOEDENTAL klinikte serbest diş hekimi olarak mesleğini sürdürmektedir.

 Ortaokul ve lise yıllarında fotoğrafla hobi olarak uğraşmaya başladı. 1975 yılından bu yana, katıldığı yarışmaların, karma sergilerin yanısıra, muhtelif yerli ve yabancı dergilerde fotoğrafları yayınlandı. 2005 ve 2011 yıllarında kişisel fotograf sergilerini açtı. “Institute of Medical Illustrators” çizgisinde 1990 yılından bu yana dental ve medikal illüstrasyonlar üretmektedir.  1992 yılında Dr.Organizer.Diş adıyla diş hekimliği sektörüne giren otomasyon programının grafik tasarım ve dental illüstrasyonlarını hazırladı. Hazırladığı Dental İllustrasyonlar 1992 yılından bu yana farklı yerli ve yabancı bilgisayar programlarında kullanılmaktadır.

 Fakülte yıllarında, mesleki gereksinim nedeniyle medikal ve dental fotoğrafla ilgilenmeye başladı. Önceleri analog daha sonra dijital fotoğraf ekipmanlarının dental fotoğrafta daha işlevsel kullanılabilmesi ve bilgisayar programları ile denetlenmesi konusunda araştırmalar yaptı. Dental fotoğraf konusunda yayınlanmış makaleleri ve “Dental Fotoğrafçılık” isimli bir kitabı vardır. Profesyonel anlamda medikal,  dental fotoğraf üzerine çalışmakta olup yayınlarda, kurs ve seminerlerde, uluslararası dental fotoğraf standartlarının ülkemizde de yerleşebilmesi için bu konudaki bilgilerini paylaşmaya devam etmektedir. 

 
         

Copyright © Ömer Engin 2000-2016 Tüm hakları saklıdır.

Görsel ve Yazılı Eserlerin İzinsiz Olarak Kısmen veya Tamamen Kopyalanması ve Kullanılması, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına Göre Suçtur.
All Images and Text Published in www.omerengin.com are Copyright © Protected by The Author, All Rights Reserved. Use By Author Permission Only.
Son güncelleme: 10-09-2016 .